wtorek, 17 maja 2011

trochę o planach i trochę o publikacjach

Pierwsza recenzja antologii "JAZDA!" już dostępna na blogu i ogólnie dość pozytywna:) Tymczasem, jeśli nie udało się komuś zdobyć antologii, cały komiks można sobie spokojnie przeczytać na moim deviantarcie: tu, tu, tu oraz tutaj. Tak, dobrze policzyliście, cztery strony:) Cała antologia wypadła dość dobrze i sympatycznie moim zdaniem, dzieciaki powinny byc zadowolone, zwłaszcza że całość jest w kolorze:)

A w drugim Bicepsie moje najstarsze i najbardziej ukochane dziecko, czyli pasek Arctic w końcu w druku! Co prawda tylko jeden, ale miło się go zobaczyło. W oryginale pasek jest kolorowy, głównie niebieski. Za jakiś czas może wrzucę porównanie starej i nowej wersji. Reszta Bicepsa obfituje w teksty, które ciekawie się czyta z racji niedoboru komiksowej publicystyki, o tak brakuje mi trochę magazynów komiksowych- Świat Komiksu, Super Boom, jeśli ktokolwiek jeszcze pamięta:)?
Ach, no i przeczytałem w końcu "Scientia Occulta" Roberta i Łukasza, tak to to do czego nie zdążyłem zrobić pin-upa. Again. W każdym razie porządne czytadło i wzór do naśladowania w komiksie mainstreamowym. Marzy mi się taka historia, w sensie zgrabnie napisana, dobrze narysowana i ciepło przyjęta:) Tymczasem muszę zając się inna historią. Dobra wiadomość jest taka, że powoli domykam zaplanowane komiksy i zbliżam się do prac nad albumem. Nie czułbym się dobrze, gdyby coś mi zalegało. W większości to krótkie historie trzy-, cztero- dziesięciostronnicowe, w tym komiks na MFK i do najbliższego Kolektywu,mimo iż początkowo nie miałem tam nic rysować. Jednak z weną się nie da wygrać. Wystarczyła chwila bezruchu, godzina siedzenia i zatopienia się w myślach i pojawił się pomysł.W całości. Lubię takie momenty, ale tym razem przeciąga mi cały plan działania... I`ll keep you informed.