czwartek, 19 kwietnia 2012

Brief

Ho ho, toż to już cały miesiąc minął odkąd ostatni raz tu zaglądałem. Tak to szybko minęło i w natłoku spraw wszelakich utonęło niezauważone... Pyrkon 2012 za nami, Dziękuję wszystkim za przybycie i uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach z Grzegorzem Rosińskim,było bardzo przyjemnie, chociaż pierwsze warsztaty mimo przeimprowizowania i pewnych niedogodności w pewnym sensie przekształciły się w to co miały. Nie będę się wdawał w szczegóły, mam tylko nadzieję że mimo wszystko się podobało:)

Niedługo po Pyrkonowych emocjach, ni mniej nie więcej tylko tydzień później zawiozłem swoje szczupłe (ou jeee) dupsko do Bydgoszczy na kolejną, kameralną Sobotę z Komiksem. Jeśli jeszcze ktokolwiek nie słyszał o tym evencie, to krótko powiem, że jest to jednodniowe święto komiksu w niewielkiej przestrzeni, co wiąże się z niewielkim programem, ale ze stałym gronem sympatyków komiksu. Jednym słowem kameralnie. Ma to swoje plusy, ponieważ cała ekipa z afterparty zmieściła się w jednym lokalu i w dodatku byli to w 90% twórcy i działacze komiksowi. Rodzinka prawie w komplecie i możliwość nieskrepowanej wymiany myśli i uwag :) Tym bardziej sympatycznie było, jako że tym razem pojechałem tam również jako gość, jeden z twórców najnowszej odsłony magazynu Awantura( hej, już w październiku do dostania!)
( Tutaj powinno znajdować się jakieś zdjęcie z Bydgoszczy, ale nie znalazłem żadnego które by odpowiednio i elegancko pokazało tamto wydarzenie, wrzucam więc kadr z komiksu Awanturowego. Enjoy.)

A tymczasem zbliżają się kolejne wydarzenia komiksowe, już za dzień, za dwa, będziemy mogli wszyscy spotkać się na poznańskiej Ligaturze. Festiwal Kultury Komiksowej ( nie mylić z festiwalem komiksu) zaczyna się co prawda już dzisiaj, jednak to co mnie interesuje na tym festiwalu i na co mogę czas poświęcić będzie miało miejsce dopiero w weekend. Spotkania Komiksowe, które się okazjonalnie odbędą w sobotę to jedna z tych okoliczności, kiedy będzie można pogadać, spotkać Marcina Podolca i Grzegorza Janusza.
Z kolei w drugiej połowie maja, mam nadzieje że 19-ego, poprowadzę ( o, zgrozo! ) jeden z cyklicznych warsztatów komiksowych organizowanych przez  Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. Jeszcze nie wiem dokładnie o cym będą te warsztaty, ale na pewno będzie dużo wspólnego rysowania i rozmawiania o komiksie. Możliwe, że o różnych jego odmianach, stylach i sposobach opowiadania komiksem. A możliwe że nie. Na temat poprzednich edycji zapraszam do linków poniżej:
ogólna informacja, inauguracja warsztatów, drugie warsztaty, trzecie warsztaty, czwarte warsztaty

Z ogólnych, a przeoczonych i starszych informacji, szalenie się cieszę, że rysunek Ajtwara wystawiony na aukcji dla WOŚP znalazł nowego właściciela, który zechciał na ten cel poświęcić ponad 100 złotych. Mam nadzieję, że jest zadowolony z zakupu, a pieniądze uratują komuś życie.