piątek, 13 stycznia 2012

Aukcja dla WOŚP!

No dobra, poszło, zapraszam na wyjątkową licytację dla WOŚP! W ramach pomocy niesionej dzieciaczkom, zdecydowałem się na wystawienie oryginalnego rysunku na sprzedaż. Bardzo nie lubię się rozstawać z oryginalnymi rysunkami, więc to pewnie jedna z niewielu takich okazji, ale cel jest szczytny:)
Pod adresem:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=614709

znajdziecie poniższy przedmiot:

Rysunek przedstawia Ajtwara- postać z ŁAUMY  Karola Kalinowskiego, znanego jako KRL . Postać została narysowana specjalnie dla Karola na 10 rocznicę jego twórczości komiksowej i opublikowana na jego stronie tutaj
Rysunek jest wykonany tuszem na niebieskim ołówku, dlatego szkic nie został wymazany.
 W lewym górnym rogu ( niewidoczny pod passe-partout) orientacyjny szkic postaci.
 Ponieważ rysunek był kolorowany komputerowo, a właściwie komputerowo były nakładane szarości, dla pełnego obrazu na tusz jest nałożona folia z wydrukiem tych szarości, tak jak pokazane na zdjęciu.

Rysunek na kartce A4 ( nadmiar kartki podwinięty pod rysunek), rozmiar w antyramie 30x24 cm.
To naprawdę wyjątkowy rysunek i wyjątkowa okazja, żeby go dostać:)

czwartek, 12 stycznia 2012

Nowy portal

Pomimo wielkiego zastoju w światku naszym komiksowym, śmierci różnych periodyków, serii i ogólnej narastającej biedy w ofercie komiksowych wydawców, istnieje na szczęście grupa osób, która chętnie w komiksie jeszcze niejedno słowo powie. Wychodząc z założenia, że skoro się znamy w Polsce to dobrze by było żeby i za granicą o nas usłyszeli, kilku zapaleńców postanowiło założyć portal przedstawiający i promujący polskich komiksiarzy na Zachodzie. I na Wschodzie. Na Południu i Północy też, a wszystko dzięki postawieniu na najbardziej międzynarodowe i uniwersalne komiksy jakie można stworzyć, czyli komiksy nieme. W połączeniu mocy i chęci Piotra Nowackiego,Bartka Biedrzyckiego, Michała Śledzińskiego i Karola Kalinowskiego powstał portal: POLISH’D SILENCE, w którym i ja mam swoją skromną zakładkę. Stronę polecam każdemu, kto chciałby pokazać obcokrajowcom naszą skromną twórczość i liczę, że idea będzie się rozwijać.

Edit:
Przy okazji możecie polubić facebookową stronkę projektu i dołączyć do 100 innych osób które już ja lubią.