poniedziałek, 24 marca 2014

wiosna, czyli co spod ziemi wyłazi


 Po wielu bojach udało się ogarnąć trochę nowsze grafiki i informacje, wykupić właściwa domenę i znaleźć trochę czasu, żeby strona wróciła do sieci. Od tej chwili moja strona nareszcie ma adres graphicus.pl!
Nie jest to oczywiście jej wersja ostateczna, wielu rzeczy nie zdążyłem jeszcze ogarnąć i udostępnić, ale najważniejsze, że jest online. Jak już wspomniałem wcześniej, nastąpiła całkowita renowacja wyglądu i funkcjonowania, wymiana prawie wszystkich grafik z galerii i oczywiście uaktualnienie treści. Teraz już na bieżąco będę sobie przywracał przede wszystkim artykuły o komiksach. Co prawda strona funkcjonuje na bazie wordpressa, ale raczej nie będzie funkcjonowała w sposób typowy dla niego. Ponieważ nie będzie tam regularnie publikowanych treści, komiksów możliwość komentowania również będzie wyłączona. Taka komunikację pozostawiam tutaj, na blogu.
 Z innych nowości, właśnie zakończył się Pyrkon 2014, festiwal na którym spędziłem ten weekend, bardzo przyjemny z resztą:) można mnie było spotkać tam snującego się między kolorowymi cosplayerami. Kilka osób spotkało, Ci co nie spotkali niech żałują:) Następna okazja będzie pewnie w Bydgoszczy. Mało komiksów kupionych, jedna koszulka i mnóstwo znajomych starych i nowych to bilans tych 3 dni, z czystym sumieniem zapraszam za rok licząc na to że komiks będzie bardziej widoczny na całej imprezie.
 Z rzeczy aktualnych, które narysowałem, rysuje, lub będę rysował to aż tak dużo nie ma do opowiadania. Prace nad albumem z Robertem Sienickim posuwają się chwilowo powoli do przodu, liczę że niedługo przyspieszą, innych komiksów teraz nie rysuję. Narysowany komiks do Scenariusza Janka Mazura ukazać ma się w nowym Profanum na festiwal Komiksowa Warszawa, a rysunek do antologii o Żbiku ma się pojawić jako okolicznościowa broszurka w Bydgoszczy. Z ciekawych rzeczy to rysunek dla Stana Sakai, który zapewne będzie można wylicytować na ebayu, o szczegółach napiszę trochę później, niemniej jednak zapraszam już teraz do pilnowania informacji:)