czwartek, 27 stycznia 2011

Spotkania komiksowe 3

No i rozwija się nasz Komiksowy Poznań. Nowy rok rozpoczęły Spotkania Komiksowe, z małym poślizgiem, ale nie umarły śmiercią przedwczesną jaką mógł przynieść miesiąc przerwy, Nowy rok i brak nowych informacji na stronie Spotkań. Na szczęście to był tylko przestój chwilowy i po długiej przerwie znów się spotkaliśmy. komiksowo. Prelekcję na temat tworzenia bohatera przeprowadziła Joanna “Pedes” Piechowiak, niepozorna, ale bardzo rzeczowa rysowniczka z Poznania. Temat jak zwykle szeroki, potraktowany fragmentarycznie ze względu na ograniczenia czasowe był bardzo ciekawy, a przykłady opierały się głównie na webkomiksach: Minor Acts Of Heroism, Hanna Is Not A Boy`s Name i Two Rooks. Dwugodzinna przeszło prelekcja ukazała tylko część psychologiczna tworzenia postaci głównej, więc mam nadzieję, że kiedyś odbędzie się kolejna prelekcja na temat designu wizualnego bohaterów, jak i tworzenia bohaterów innych niż pierwszoplanowi. Na pierwszy rzut oka frekwencja była wyższa niż zazwyczaj, co jak najbardziej cieszy i świadczy o coraz szerszym gronie poinformowanych-zainteresowanych, choć nad advertisingiem Spotkań trzeba jeszcze popracować:) Po dwóch godzinach poszliśmy w mniejszym gronie do pobliskiej restauracji meksykańskiej " Czerwone Sombrero" i spędziliśmy miło czas zajadając się burrrrrrito i omawiając przyszłość Spotkań Komiksowych. Następne spotkanie to...niespodzianka:)

5 komentarzy:

 1. Taka bardzo gorąca i nieprzemyślana idea:
  może byście to jakoś nagrywali i udostępniali ? Nawet za jakąś symboliczną opłatą ?

  OdpowiedzUsuń
 2. był już taki pomysł i kto wie czy nie wprowadzimy tego w życie:) Tzn, organizatorzy:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ! A zakrzyknę SUPER z kilkoma wykrzyknikami więcej, kiedy pomysł zostanie zrealizowany :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Od początku były takie pomysły, ale z wykonaniem ciężko:) pomyślimy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Bartek - dzięki za kolejną relację oraz wszystkie uwagi. Mi również prelekcja Asi przypadła do gustu. Z tego co wiem, szansa na kolejne tego typu tematy raczej istnieje :)

  @Grim - jak już wspomniał Bartek, taka propozycja padła i trochę nad tym myśleliśmy. Sprawa jest o tyle trudna, że nie dysponujemy na razie żadnym dobrym sprzętem (laptop i projektor udostępnia uczelnia). Trzeba też pamiętać, że SK to inicjatywa fanowska, więc możliwości za dużych nie mamy. Oczywiście, staramy się rozwijać SK i tematu nagrywania nie zarzucamy, ale możliwe że będzie musiało minąć trochę czasu zanim się nam uda to zrealizować.

  OdpowiedzUsuń